מהו יעוץ אסטרטגי?

"תכנון עיקרו במיצוי עתידי מרבי של המגמות הקיימות –  אסטרטגיה היא ניצול ההזדמנויות החדשות והשונות של המחר". (פיטר דרוקר)

 

פותחים עסק חדש? עומדים בפני שינוי בארגון? מחדירים שירות או מוצר? מתרחבים לשווקים חדשים? מתקשים במערכת יחסים או עומדים בפני קבלת החלטה חשובה?  

יועץ אסטרטגי טוב מחויב לתכנון אסטרטגי שיאפשר לראות תוצאות הנראות לעין. אנו מכירים היטב את עצמנו ואת העסק שלנו, אך הסתכלות של גורם חיצוני מייצרת תובנות שונות. החיבור בין קריאטיביות מחשבתית וניתוח מעמיק - מוליד רעיונות חדשים ובונה את הדרך להצלחה.  

 

העיסוק בצרכים השוטפים ובפרטי היומיום, מקשה עלינו להתמקד בפעולות המובילות להצלחה. יעוץ אסטרטגי מפשט בעיות קיימות וממקד את המאמצים בנקודות המפתח המשפיעות על המצב הקיים.

ביעוץ אסטרטגי נוצרת מחויבות הגורמת לאפקטיביות רבה לאורך כל התהליך. מפגש עם יועץ אסטרטגי הוא מפגש מפרה המסתיים בלימוד ובתובנות חדשות, בהצלחות ולעיתים אף במהפכות.

בהחלטות היותר חשובות, עלינו להסתמך על יועץ מומחה שיוביל אותנו יד ביד אל הפתרון וההצלחה.

אסטרטגיה מייצרת כיוון, מיקוד וריכוז מאמצים בצעדים הנכונים ביותר על מנת לייצר התקדמות ושיפור ביצועים אמיתי. אסטרטגיה מתאימה תוביל לתכנית פעולה והשגת יעדי הביצוע הנדרשים להצלחה. 

בתהליך הייעוץ הופכים חזון למציאות באמצעות גיבוש חזון ואסטרטגיית בניית תכנית עבודה מפורטת - ליישום המטרות והיעדים עד להגעה לחזון. באמצעות גישה זו, גדל הסיכוי שהחזון והאסטרטגיה יהפכו למציאות ולא רק לתכנית המלצות.

התהליך

התהליך מתבצע במסגרת סדרת פגישות מונחות וכולל מספר שלבים להגדרת הכיוון הנכון והמתאים ביותר, התמקדות בדרך ההגעה אליו, בחירת כיווני הפעולה החשובים ביותר והמשאבים הנדרשים ליישום דרכי הפעולה שנבחרו.

בתהליך הייעוץ נבנית תכנית אסטרטגית בהתאם למתודולוגיה ושיטות שונות.  עיקר התכנית מבוסס על הגדרת חזון ארוך טווח של שנים, וגיבוש תכנית ליישום ולביצוע תוך הצבת מטרות ויעדי ביניים שמטרתם להביא למימוש החזון.

התכנית הממוקדת כבסיס לשלב היישום, הינה השלב האחרון בתהליך ומאפשרת יישום בר ביצוע של כל התהליך.

 

ההצלחה

הצלחת התכנית תלויה במידת הדיוק שלה. מידת הדיוק נגזרת מבחינה מעמיקה של שלל המרכיבים והכנת תוכנית הנשענת על מגוון נתונים רחב תוך שימוש בכלים רבים לבנייה, יישום ובקרה.  

 

חשיבה תוצאתית מובילה להצלחה

חשיבה תוצאתית היא המתודולוגיה שבאמצעותה אנו בונים את תהליך הייעוץ האסטרטגי.  

חשיבה תוצאתית הינה הכלי בעל סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר הן מבחינת היישום והן מבחינת הבקרה על התהליך כולו.  בחשיבה זו, אנו משתמשים בכלים מתודולוגיים ברורים ובמערכת בקרה המותאמת במיוחד לכל לקוח. בכדי להגדיל את סיכויי ההצלחה לאחר סיום תהליך הייעוץ, אנו בוחנים את מימוש התוכנית באמצעות הפעלת אותם כלי פיקוח ובקרה.

למי מתאים ייעוץ אסטרטגי?

כל אדם, חברה, עסק או ארגון זקוקים להכוונה ארוכת טווח במטרה לממש את הפוטנציאל הטמון בהם.

יעוץ אסטרטגי מאפשר להחליט החלטות משמעותיות בצמתים גדולים, מאיר את הדרך במצבים של מבוי סתום או בעת התקלות בבעיות נוספות אחרות.

הייעוץ מתאים ליחידים העומדים לפני שינוי כיוון בחיים התעסוקתיים או זקוקים ליעוץ בבחינת סוגיות או דילמות ספציפיות, ליזמים ועצמאים בבניית אסטרטגיה לשלב ההקמה והחדירה לשוק, למנהלים לצורך גיבוש אסטרטגיה לקראת תפקיד חדש או להובלת שינוי ארגוני. לחברות או לעסקים חדשים הזקוקים להכוונה עסקית לייצוב והגדלת העסק,  לחברות במשבר שאינן מצליחות להתרומם מבחינת כיוון או אינן מצליחות לממש את המוצרים והשירותים שלהן לתוצאות בשטח כהכנסה או רווח.

צור קשר
  • Black Facebook Icon

© 2017 I.H - Strategic Consulting